Türkiyenin  Gıdacılar Topluluğu - Gıda -  Gıda Mühendisleri

Türkiyenin Gıdacılar Topluluğu - Gıda - Gıda Mühendisleri (http://www.gidacilar.net/)
-   Avrupa Birliği Sürecinde Gıda İle Alakalı Haberler Başlıkları (http://www.gidacilar.net/avrupa-birligi-surecinde-gida-ile-alakali-haberler-basliklari.html)
-   -   Süt Tüketiminde Ambalaj Önemli (http://www.gidacilar.net/avrupa-birligi-surecinde-gida-ile-alakali-haberler-basliklari/sut-tuketiminde-ambalaj-onemli-288.html)

Muhittin YILMAZ 08-2008 09:47 PM

Süt Tüketiminde Ambalaj Önemli
 
Süt Tüketimi

5-6 Aralık tarihlerinde Sidas Medya Tanıtım ve Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölümü işbirliği ile düzenlenen “II.Süt ve Süt Ürünleri Sempozyumu” Ege Üniversitesi Feyzi Önder Konferans Salonu ve Fuaye alanında yoğun bir izleyici kitlesinin ilgisi ile karşılaştı. Dimes Süt Yönetim Kurulu Başkanı ve Tokat Milletvekili Orhan Ziya Diren, Türkiye'nin süt tüketimi konusunda gelişmiş ülkelere göre geride olduğunu belirterek, "Halk arasında hala açıkta satılan sütler ilgi görüyor. Sağlıklı süt, ambalajda satılandır" dedi.
Katılım Yoğundu
İzmir'de düzenlenen, "Süt ve Süt Ürünleri Sempozyumu"nda sektörün sorunları tartışılırken, ambalajlı sütün önemi vurgulandı. Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölümü ve Sidas Medya Tanıtım Organizasyon tarafından gerçekleştirilen sempozyuma, Orhan Ziya Diren, ve Gıda Mühendisleri Odası Genel Başkanı Petek Ataman, Türkiye Damızlık Sığır Üreticileri Birliği Genel Başkanı Halil Tokoğlu, Tire Süt Kooperatifi Yönetim kurulu Başkanı Mahmut Eskiyörük,Yoğurt Bilimi Kitabının yazarı Haran Üniversitesinden Prof Dr Barbaros Özer,bilim adamları,işadamları ve süt sektörü ile ilgili kurum ve kuruluşlar ve mandıra sahipleri katıldı.
Ulusalcı Süt Politikaları lazım
Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Feyzi Önder Konferans Salonu'ndaki sempozyumda konuşan Diren, Türkiye'nin süt tüketimi konusunda gelişmiş ülkelere göre oldukça geride olduğunu gözlemlediklerini belirtti. Süt tüketiminin az olmasının yanı sıra halkın sağlıklı süt tüketimi konusunda bilinçli olmadığını söyleyen Diren, "Ülkemizde nedense açıkta satılan sütler daha sağlıklı kabul ediliyor. Ancak yavaş yavaş ambalajlı süt tüketimine yönelme başgösterdi. Herkes mutlaka ambalajlı süt tüketmeli.Ülke olarak da ulusal bir süt politikası izlemeliyiz" dedi.
Kaliteli süt yetersiz
Sempozyum katılımcılarından Türkiye Damızlık Sığır Üreticileri Birliği Genel Başkanı Halil Tokoğlu da Süt pazarının dünya, AB ve Türkiye'deki durumu hakkında bilgi verdi. Sağlıklı süt üretimi için yıllarca hiçbir girişimde bulunulmadığını ileri süren Tokoğlu . Sanayicilerin iyi, kötü demeden her türlü sütü aldıklarını ve bu tür uygulamalardan dolayı Türkiye'nin kaliteli süt üretimi konusunda yetersiz kaldığını belirtti.
İkinci günde kalabalık izleyici grubunun takip ettiği sempozyumda öğleden sonra“Türkiye’deki Süt Sektörü ve Gelceği” konusunda panel düzenlendi. Sempozyum organizasyona emeği geçenlere teşekkür plaketlerin verilmesi ile son buldu.

Zjxrog 06-2021 12:07 AM

tadalafil 5mg - <a href="http://tadstrong.com/">tadalafil prices</a> buy tadalafil online reddit


Şu anda saat : 08:15 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.3
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.0 © 2011, Crawlability, Inc.