Türkiyenin  Gıdacılar Topluluğu - Gıda -  Gıda Mühendisleri

Türkiyenin Gıdacılar Topluluğu - Gıda - Gıda Mühendisleri (http://www.gidacilar.net/)
-   Diyet Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli (http://www.gidacilar.net/diyet-yaparken-nelere-dikkat-edilmeli.html)
-   -   Diyet yapacağım diye açlıktan öldü (http://www.gidacilar.net/diyet-yaparken-nelere-dikkat-edilmeli/diyet-yapacagim-diye-acliktan-oldu-1970.html)

Oktay SARI 29-2009 02:34 AM

Diyet yapacağım diye açlıktan öldü
 
Zaten çok kilolu değildi ama çok katı bir rejime başladı. 26 yaşındaki bir çocuk annesi genç kadın sonunda açlıktan öldü. İngiltere'de zayıflamak amacıyla aylarca sadece su ve çorba içerek beslenen bir kadının açlıktan öldüğü belirtildi.

İngiliz Daily Telegraph gazetesinin haberine göre 26 yaşındaki Helen Anderson isimli kadının aylarca yetersiz beslenen vücudu, bir süre sonra yaşayabilmek için gerekli olan glikozu üretebilmek için bedeninde depolanan yağları yakmaya başladı.

Ölene kadar vücut ağırlığını 60'tan 38 kiloya kadar düşüren bu durum sonucunda vücudunda "ketoasidoz" olarak bilinen bir kimyasal reaksiyon oluşan Anderson, 6 Nisan tarihinde South Tynedise kasabasındaki evinde ölü bulundu.

İleri düzeyde piyano, viyolensel ve gitar çalabilen bir müzisyen olan, bir çocuk annesi Anderson'ın, yakın bir zamanda ikinci evliliğine de hazırlandığı belirtildi.


Şu anda saat : 04:54 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.3
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.0 © 2011, Crawlability, Inc.