Türkiyenin  Gıdacılar Topluluğu - Gıda -  Gıda Mühendisleri

Türkiyenin Gıdacılar Topluluğu - Gıda - Gıda Mühendisleri (http://www.gidacilar.net/)
-   Erkek Dünyası (http://www.gidacilar.net/erkek-dunyasi.html)
-   -   Erkekler kozmetik alışverişinde kadınları solladı (http://www.gidacilar.net/erkek-dunyasi/erkekler-kozmetik-alisverisinde-kadinlari-solladi-695.html)

inci 16-2008 10:26 AM

Erkekler kozmetik alışverişinde kadınları solladı
 
Erkekler kozmetik alışverişinde kadınları solladı

Metroseksüeller alışverişi internetten yapıyor. 2.5 milyon potansiyel alıcı ve satıcının yer aldığı Hemalhemsat.com'un 2008 yılına ait alışveriş istatistiklerine göre internetten en çok alınan ürünlerin başında kozmetik geliyor.


Kozmetik ürünlerinin en büyük alıcısının ise erkekler olduğu belirtiliyor. İstatistiklere göre kozmetik ürünü satın alan erkeklerin sayısı, kadınlardan yüzde 30 daha fazla. İnternet'ten en çok "parfüm" satın alan erkekler, bakımlı olmak konusunda kadınları gölgede bırakıyor. Ankaralı erkekler, sağlık, bakım ve güzellik ürünlerini İzmirli erkek üyelere oranla daha çok alıyor. İstanbullu erkek üyeler, internetten daha çok sağlık, bakım ve güzellik ürünleri alırlarken İzmirli erkekler interneti giyim alışverişleri için kullanıyorlar. Antalyalı erkekler parfüme, Bursalı erkekler ise kol saatine para harcıyor. Konyalı erkeklerin sağlık, bakım ve güzellik ürünleri alma konusunda Bursalı kadınları geçtiği belirtiliyor.


Şu anda saat : 11:31 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.3
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.0 © 2011, Crawlability, Inc.