Türkiyenin  Gıdacılar Topluluğu - Gıda -  Gıda Mühendisleri

Türkiyenin Gıdacılar Topluluğu - Gıda - Gıda Mühendisleri (http://www.gidacilar.net/)
-   Gıdacılar Kafe (http://www.gidacilar.net/gidacilar-kafe.html)
-   -   üreticilerden kurumsal sorumluluk mesajları (http://www.gidacilar.net/gidacilar-kafe/ureticilerden-kurumsal-sorumluluk-mesajlari-2775.html)

nurten kahraman 09-2010 08:38 PM

üreticilerden kurumsal sorumluluk mesajları
 
Üreticilerden kurumsal sorumluluk mesajları

Günümüzde ekonomik koşullar kötüleştiğinde bile kurumsal sorumluluk iş yaşamının çok önemli bir parçası olarak kabul ediliyor. FoodNavigator.com dünyanın en büyük gıda ve içecek firmalarının bu konudaki mesajlarını topladı:

Coca Cola’da sorumluluk sloganı “Pozitif yaşamak” ve bu yedi ana başlıkta ele alınıyor: içeceklerin yararları, aktif ve sağlıklı bir yaşam, enerji yönetimi ve çevrenin korunması, toplum, sürdürülebilir ambalaj, suyun korunması ve çalışma ortamı.

General Mills sloganı “Yaşamları beslemek” ve bunun için ekonomik, toplumsal ve çevresel faktörlerin sürdürülebilir bir iş stratejisinde entegre edilmesi gerektiğini savunuyor.

Danone sorumluluk hedeflerini yeni revize ettiğini ve çevresel hedeflerinin çoğunluğunu 2008 itibariyle gerçekleştirdiğini, iklim değişikliği riski, ambalaj, su kaynaklarının korunması ve biyoçeşitlilikle ilgili yeni hedefler belirlediğini söylüyor.

Kellogg’s 100 yılı aşkın süredir oluşturduğu ve ambalajlar üzerinde firmanın kurcusunun imzasıyla gösterdiği güvenin en önemli mesaj olduğunu, bu güvenin yalnızca ürünlerin kalitesi, beslenme profilleri için değil, toplumsal ve çevresel sorumluluk açısından da sağlandığını söylüyor.

Kraft’ın mesajı bugün yapılanların gelecek nesilleri etkilemediği yaşanacak güzel bir dünya bırakmak.

PepsiCo “Amaca Yönelik Performans” sloganıyla firmanın büyümesini ve portfolyonun oluşturulmasını sağlarken enerji, su, ambalaj, çalışma ortamı kullanımında toplumların geleceğinin düşünülmesi mesajını veriyor.

Unilever “her gün daha iyi bir gelecek yaratmak” sloganıyla 2009 sürdürülebilirlik raporunu geçen hafta yayınladı. Raporda amaçlarının hammadde kullanımından tüketicilerin ürünleri kullanımına kadarki her aşamada çevresel etkileri azaltarak büyümeyi arttırmak olduğu belirtiliyor


Şu anda saat : 11:52 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.3
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.0 © 2011, Crawlability, Inc.