Türkiyenin  Gıdacılar Topluluğu - Gıda -  Gıda Mühendisleri

Türkiyenin Gıdacılar Topluluğu - Gıda - Gıda Mühendisleri (http://www.gidacilar.net/)
-   Helal Gıda (http://www.gidacilar.net/helal-gida.html)
-   -   Helal gıda sertifikasını kamu dağıtacak (http://www.gidacilar.net/helal-gida/helal-gida-sertifikasini-kamu-dagitacak-2212.html)

Oktay SARI 13-2009 10:49 PM

Helal gıda sertifikasını kamu dağıtacak
 
Anuga fuarı kapsamında helal gıda seminerleri de düzenleniyor.

Tayland`ın bir, Türkiye`nin iki konferans düzenlediği seminerde konuşan Türk Standartları Enstitüsü`nden (TSE) Nihal Sayar yaptığı konuşmada `helal gıda`sertifikalarının kamu tarafından verileceğini söyledi.

Dünyada Helal gıda sertifikalarının vakıf, dernek ve sivil toplum örgütlerinin verdiğini sadece Malezya`da kamu kuruluşu tarafından yapıldığını kaydeden Sayar, Helal Gıda Sertifikası verme konusunda TSE`nin çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

AlgaReN 13-2009 11:27 PM

Artık işyerinde duvarımızın genişçe bir tarafı sertifikalar ile doldu.:) Önemli olan işletmelerin denetimlerinin etkin bir şekilde:rolleyes: yapılabilmesidir.

Oktay SARI 13-2009 11:38 PM

Alıntı:

AlgaReN´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 6924)
Artık işyerinde duvarımızın genişçe bir tarafı sertifikalar ile doldu.:) Önemli olan işletmelerin denetimlerinin etkin bir şekilde:rolleyes: yapılabilmesidir.

Tam anlamıyla etkin bir denetimin yapıldığı Türkiye görebilecekmiyiz... Yoksa hep birilerinin araya girmesiyle işler halledilmeye devam mı edecek... Firmalar formaliteleri yerine getirdikten sonra yine eski sisteme devam mı edecek...


Şu anda saat : 04:14 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.3
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.0 © 2011, Crawlability, Inc.