Türkiyenin  Gıdacılar Topluluğu - Gıda -  Gıda Mühendisleri

Türkiyenin Gıdacılar Topluluğu - Gıda - Gıda Mühendisleri (http://www.gidacilar.net/)
-   Kilo Vermeye Yönelik Öneriler (http://www.gidacilar.net/kilo-vermeye-yonelik-oneriler.html)
-   -   Mantıklı Kilo Verme Hedefleri Koymak (http://www.gidacilar.net/kilo-vermeye-yonelik-oneriler/mantikli-kilo-verme-hedefleri-koymak-4129.html)

nesliangelss82 05-2011 05:20 PM

Mantıklı Kilo Verme Hedefleri Koymak
 
İnsanların çoğu kilo vermeleri gerektiğini fark ederler ama bunun için yapmaları gereken değişiklikleri öğrendiklerinde biraz hevesleri kaçabilir. 10, 20 ya da 30 kilo vermesi gereken bir kişinin kilo vermek zor gibi görünebilir. Bu yuzden hayal kırıklığı ve depresyon gibi sorunlar ortaya çıkabilir.Kilo vermeye kararlıysanız kendinizi stres altına sokmadan yapmanız gereken değişikliklere bir an önce başlayın. Unutmayın ki kolay kazanılan hiçbir şeyin değeri yoktur ve çabuk kaybedilir. Mantıklı ve ulaşabileceğiniz hedefler koyarak birkaç ay içinde kilo vermeye başlayabilirsiniz.

Hatırlamanız gereken en önemli şey sadece diyet yapmıyorsunuz, yaptığınız her şey daha sağlıklı bir yaşam sürmek içindir. Bu düşünceyi benimseyerek eğlenebileceğiniz ve uygulayabileceğiniz bir diyet ve egzersiz programı oluşturun. Diyet kelimesi genellikle sizde olumsuz bir etki yaratabilir ama kilo vermeye başladığınızda bu etki kaybolur.

Kilo vermenizi sağlayabilecek birkaç öneri daha:

Egzersiz programına başlamadan ve kalorileri azaltmadan önce doktorunuza danışın. Uzun yıllardır yerinizde oturup hareket etmiyorsanız yavaş yavaş başlayın ve yaşam tarzı değişikliklerini yavaş yavaş uygulayın.
Her gün en az bir saatinizi egzersize ayırın. Hafif sporlar, yarım saatlik bir yürüyüş ya da merdivenleri çıkmak gibi basit alıştırmalarla başlayabilirsiniz.
Haftada 1 kilo verebilmek için kalori alımının dengeli olması gereklidir. Yavaş ve emin adımlarla kilo vermeye giden yolda ilerleyin.
Belirli aralıklarla tartılarak ilerlemenizi gözlemleyin. Bu şekilde motive olursunuz ve koyduğunuz hedefe ulaşmak için daha çok çalışırsınız.


Şu anda saat : 03:22 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.3
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.0 © 2011, Crawlability, Inc.