Türkiyenin  Gıdacılar Topluluğu - Gıda -  Gıda Mühendisleri

Türkiyenin Gıdacılar Topluluğu - Gıda - Gıda Mühendisleri (http://www.gidacilar.net/)
-   Mesleğimizde Çözülmesi Gereken Sorunlar (http://www.gidacilar.net/meslegimizde-cozulmesi-gereken-sorunlar.html)
-   -   Gıda Mühendisleri Odası üyelik Aidatı Hakkında (http://www.gidacilar.net/meslegimizde-cozulmesi-gereken-sorunlar/gida-muhendisleri-odasi-uyelik-aidati-hakkinda-3669.html)

uraylı 13-2010 12:41 AM

Gıda Mühendisleri Odası üyelik Aidatı Hakkında
 
Sisteme üye olmak için aidatların ödenmiş olması diye bir yazı okudum ????? Bana ne gibi bir hizmet verdinizde üyelik aidatı ödemeden sisteme girmek mümkün olmuyor ?????????????? Eski iş yerlerimden sözleşme bedelini alamadım ilgilenen olmadı 2004 den bu yana gıda mühendisi istihdamı yok ilgilenen olmadı 2 senedir özel bir bankada çalışıyorum ve Gıda mühendisliğinin rezil oluşunu seyrediyorum. Yeni bir yasa taslağı var. Hizmet satın alınması maddesine itiraz ediliyor benim odam tarafından. Bu ne saçmalıktır. İcraat yok etki yok aidat deyince yaptırım icat ediyor benim odam. Hizmet satın alınması ile bizler PATRON dan bağımsız olarak çalışacağız, aldığımız ücret devletin oluşturacağı fondan karşılanacak bu sayede kimseye boyun eğmek zorunda kalmayacağız. Dolayısıyla denetim işini tam anlamıyla yapacağız. Bu sistemden bize fayda gelmediği yıllardır ortada ama hala benim odamın bizim yöneticileri anlaşılmaz bir şekilde olmaazzz diye direniyor. Sizler bizim hakkımız korumak için oradasınız bunu yapsaydınız hak ettiğiniz aidatı zaten alırdınız. Anlaşılan odur ki sizler odanız üyelerine dahi güvenmiyor "RÜŞVET çoğalır " diyorsunuz. Kendinizi muhasebeciler ile kıyaslıyorsunuz. Neden önünüze örnek olarak Etik kuralları olan Hekimleri yada Baroları örnek almıyorsunuz. Sizler isteseniz de istememenizde bu yasa çıkacak ve sizlerde o çok sevdiğiniz koltuklarınızdan olacaksınız. Çünkü her şeye olmaz diyen değil nasıl olurunu mensup menfaati olarak gözeten bir oda istiyoruz.

Sevgilerimle,

Hediye Koltuk kampanyasına odamız yöneticileri ücretsiz katılabilir. HER EVE BİR KOLTUK. Oda üyelerden hediye yeter ki GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI'nda fuzuli işgal ettiğiniz koltukları boşaltın.

uraylı 13-2010 12:47 AM

gönül isterdiki bu yazıyı odamız forumunda yayınlayayım ama hak etmedikleri iadatların peşine düşen odamız sisteme üye olarak kabul etmiyor. Bana son 5 yılda 3 tane olumlu ve bitirdikleri icratı saysınlar ben üye olduğum 2 sendika aidatı gibi onlarada aidatlarımı günü gününe ödeyim. Hemde 2 yıldır mesleğimi yapmamama rağmen !!!!!!!!!!!


Şu anda saat : 06:40 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.3
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.0 © 2011, Crawlability, Inc.