Türkiyenin  Gıdacılar Topluluğu - Gıda -  Gıda Mühendisleri

Türkiyenin Gıdacılar Topluluğu - Gıda - Gıda Mühendisleri (http://www.gidacilar.net/)
-   Sorumlu Yöneticilik (http://www.gidacilar.net/sorumlu-yoneticilik.html)
-   -   bunu duydunuz mu? (http://www.gidacilar.net/sorumlu-yoneticilik/bunu-duydunuz-mu-1135.html)

duman_h 10-2008 07:11 PM

bunu duydunuz mu?
 
Sorumlu yönetici belgesine sahip ustaların gıda üreten işyerlerinde sorumlu yönetici olarak istihdam edilmesi ile ilgili, Gıda ve Gıda ile Temas Eden Madde ve Malzemeleri Üreten İşyerlerinin Çalışma İzni ve Gıda Sicili ve Üretim İzni İşlemleri ile Sorumlu Yönetici İstihdamı Hakkında Yönetmeliğin 29. maddesinin (c) bendinin iptaline ilişkin açılan davada, Danıştay 8. Dairesi 18.06.2008 tarihli kararı ile adı geçen yönetmeliğin 29. maddesinin (c) bendinin iptaline karar vermiştir.

Bu nedenle gıda üreten işyerlerine sorumlu yönetici olarak atanmış ve halen sorumlu yöneticilik görevini yürüten ustaların, Danıştay 8. Dairesi’nin vermiş olduğu iptal kararı gereği gıda üreten işyerlerinde sorumlu yöneticilik görevini sürdürmeleri ve bu işyerlerine sorumlu yönetici olarak atanmaları mümkün olmamaktadır.

İşyerinizde, Gıda ve Gıda ile Temas Eden Madde ve Malzemeleri Üreten İşyerlerinin Çalışma İzni ve Gıda Sicili ve Üretim İzni İşlemleri ile Sorumlu Yönetici İstihdamı Hakkında Yönetmeliğin 7/A ve 7/B eklerine uygun sorumlu yönetici istihdamının sağlanarak, ilgili belgelerin Tarım İl Müdürlükleri Kontrol Şube Müdürlüğüne iletilmesi gerekmektedir. Üreticilerimize duyurulur.

Alıntıdır


Şu anda saat : 03:51 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.3
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.0 © 2011, Crawlability, Inc.