Türkiyenin  Gıdacılar Topluluğu - Gıda -  Gıda Mühendisleri

Türkiyenin Gıdacılar Topluluğu - Gıda - Gıda Mühendisleri (http://www.gidacilar.net/)
-   Sorumlu Yöneticilik (http://www.gidacilar.net/sorumlu-yoneticilik.html)
-   -   Sorulan bir soruya cevap (http://www.gidacilar.net/sorumlu-yoneticilik/sorulan-bir-soruya-cevap-2635.html)

Muhittin YILMAZ 05-2010 03:17 PM

Sorulan bir soruya cevap
 
Bir üyemizin sormuş olduğu soru güzel bir soru olduğu için diğer arkadaşlarada yön vermesi açısından forumda yayınlama gereği duydum.

İyi çalışmalar Muhittin Bey
Valla nasıl başlasam bende bilmiyorum ama yazmaya başliyim sonu hayrola inşallah.
2001 yılında liseyi bitirdikten sonra grafik - tasarım sektöründe çalışmaya başladım sonra öss rüzgarı 2004 yılında Uludağ Üniv. Karacabey Mes. Yük. Ok. Süt ve Ürünleri Bölümüne savurdu. Okulda derslerim iyiydi severek ve isteyerek bu bölümü okudum 2006 yılında 2.9 diploma derecesiyle bitirip İstanbul'a evime döndüm. Günlerce iş arasamda istanbulda okuduğum bölümle ilgili bi iş bulamadım gurtbette çalışmak ta zor geldi ve mecburen eski mesleğime geri döndüm. Şuan grafik ve tasarım sektöründe çalışmaya devam ediyorum. Burayakadar herşey güzeldi taki bir hafta bana gelen bir telefon dışında. Süt ürünleri üretmek isteyen bi firma Bir firma benimle çalışmak istiyor sorumlu yönetici olarak. İlk bakışta olmaz diye düşündüm ama gelin görün ki içimdeki sütçü ruhuna söz dinletemedim. Firma ile görüşmelerimde biraz araştırma yaptıktan sonra tekrar sizinle görüşelim diyerek 1 haftalığına ara verdim ve araştırma safhasındayım. Bu konularda hiç bilgim yok yönetmelikler nelerdir, nasıl çalışırım ne yaparım nasıl yaparım bilgi sahibi değilim. Lütfen bana yardım edin firma ile nasıl bi politika izlemeliyim baskın mı olmam lazım yoksa pasif mi ? Söylediğim gibi içimdeki sütçü ruhuna söz geçiremiyorum ve yıllarca bastırdığım duygular birden alevlendi inanım şu potansiyeli grafik ektöründe kullanabilseydim şimdi çok başka yerlerde olabilirdim. Lafı fazla uzatmiyim bana yardımcı olursanız sevinirim.
Sorularım:
1- İşyeriyle sözleşme imzalanacak (detayları nasıl olmalı)
2- Hangi odaya kayıt yaprıracağım bilemiyorum
3- Firmayla nasıl bir iletişim içinde olmalıyım
4- Firma ruhsatı benim üzerimden alacak
5- Bu işin riski nedir?
Yardımcı olursanız çok sevinirim. Cevabınızı bekleyeceğim.
Bâki muhabetlerle...

nurten kahraman 13-2010 01:21 AM

ayagına süt damlayan adam sütü bırakamaz der patronum sanırım sizin içinde böyle olmus hayırlısı siz umudunuzu kaybetmiş başka sektörde takılırken kısmet ayagınıza gelmıs ınsallah basarılı olursunuz sorularınıza gelınce muhittin bey gereken cevapları vermıstır dıye dusunuyorum ama benımde kısa bı acıklamam olacak işyeriyle sözleşme imzalanacak evet,tekniker oldunuzdan herhangı bı odaya kayıt gerektırmıyor, firmayla ılıskınız resmı olursa yaptırımız acısından ıyı olur ozellıkle calısanlarla mesafelı olmanız sızın yararınızadır,ruhsat sızın ustunuzden derken uretım ızınlerıyle ılgılı ıslemlerı sız yapıcaksınızdır herhalde benım anladıgım sekıldeyse eger bu konu danısmanlıga gırdıgınden bu ızınler ıcın ek bı ücret talep edebılırsınız,risk her işte oldugu gıbı bu sektördede mutlaka olucak ınsan saglıgı soz konusu oldugundan umarım boyle bı rıskle hıc karsılasmazsınız ama sozlesmenıze olusan malı zararlardan muaftır dıye madde koyarsanız bu sızi etkılemez benden bu kadar ıyı aksamlar basarılar...

nurten kahraman 13-2010 01:26 AM

valla ben kendımı okadar kaptırmısımkı sankı sız sormussunuz gıbı cevapladım:) ınsallah soru soran arkadasta sıtemızde mevcutturda sordugu sorunun cevabını alır :):)


Şu anda saat : 01:20 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.3
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.0 © 2011, Crawlability, Inc.