Türkiyenin  Gıdacılar Topluluğu - Gıda -  Gıda Mühendisleri

Türkiyenin Gıdacılar Topluluğu - Gıda - Gıda Mühendisleri (http://www.gidacilar.net/)
-   Sorumlu Yöneticilik (http://www.gidacilar.net/sorumlu-yoneticilik.html)
-   -   sorumlu yöneticisi olabilir miyim (http://www.gidacilar.net/sorumlu-yoneticilik/sorumlu-yoneticisi-olabilir-miyim-2313.html)

bekir64 03-2009 10:03 PM

merhaba ben de bu sene mezun olacağım teknikerlikten inşallah gecerim dgs ile ama şu anda ki halimle bi işletmem var 200 m2 tarhana fabrikası bu sene resmi işlemleri bitirdim sayılır tarım köy işleri sorumlu yönetici istedi fakat tekniker prosedür tam olarak ne bilmiyorumm vergi levhasında gercek usulden geciyoruz..... yani sizden abiler ben bu işletmenin sorumlu yöneticisi olabilir miyim soruyorum

petsiye 05-2009 01:23 AM

Öncelikle İşyerinin kapasite roparunu çıkarmak için, bulundugunuz il'in Ticaret ve Sanayii Odasına başvurup " kapasite raporu" için başvuruda bulunmalısınız. ( Oda'dan yetkililer gelip işyerinin Elektrik Tüketim Gücüne bakacaklar ) Daha Sonra yine aynı odaya, bahsettiğiniz işletmede çalışan personel sayısını beyan edeceksiniz. Eğer işyerinin Kapasite raporunda belirtilen Elektrik Tüketim Gücü 60 Beygir gücünün altına ve Toplam çalışan sayısı ( İdari personel ve işçiler dahil ) 10 kişinin altında ise bu işletmeye Sorumlu Yönetici olabilirsiniz. Ondan sonrasını yazamayacam biraz uzun çünkü :-) ( Tarım i Müdürlüğü'nde yapmanız gerekenleri size anlatırlar zaten ). Not : Burada 50 beygir gücünde bir işletmeniz varsa 11 kişi olması durumunda sorumlu yöneticilik YAPAMAZSINIZ. çalışan sayısı 10' un altında olacak )

bekir64 05-2009 03:48 PM

hayır şimdilik 2 kişi calışıyo ve beygirini tam bilmiyorum ama sanayi ceyranı olmadığını biliyorumm

eyican54 15-2010 06:49 PM

bildiğim kadarıyla paylaşayım. zaten tekniker olduğun için böle bir işletme açabilirsin ama işletme aile bireylerinden birinin üzerine ise birinci derece yakınların sorumlu yöneticiliği kabul edilmiyor, senin üzerine olursa sorun yaşanmaz. ben bu şekilde biliyorum.


Şu anda saat : 04:08 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.3
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.0 © 2011, Crawlability, Inc.