Türkiyenin  Gıdacılar Topluluğu - Gıda -  Gıda Mühendisleri

Türkiyenin Gıdacılar Topluluğu - Gıda - Gıda Mühendisleri (http://www.gidacilar.net/)
-   Sorumlu Yöneticilik (http://www.gidacilar.net/sorumlu-yoneticilik.html)
-   -   yeni gıda yasası (http://www.gidacilar.net/sorumlu-yoneticilik/yeni-gida-yasasi-2821.html)

yaz gülü 21-2010 07:45 PM

bencede biz sesimizi çıkarmadıkça başımıza vuran çok oluyor olacakta sanırım çünkü öss tercihi yapmak isteyen bi kardeşim dersane rehber docasına danışmaya gittiğinde ''2 yıllık tercih yapma önümüzdeki yıllarda MYO llarının kpss ye girme hakkı kaldırılacakmış'' demiş bu şimdilik söylentıdır belkı ama yanı bu da olursa pesssss diyorum 2 yıllık okuduk diye vuruyolar kafamıza vuruyorlar kafamıza vallahi

mekan71 24-2010 11:31 PM

evet arkadaşalr bende şarap teknolojisi ve bağcılık mezunuyum tekniker olarak 10 kişiden az çalıian işletmlerde sorumlu yöneticilik yapabiliyordum bu yasa yürüülüğegirerse bzm için ii deil çünkü bizim çin ek gelir olablirdi ..

muhdis 25-2010 04:56 PM

slm çıkmış olan yasa kesinlikle halk sağlığı içinde zararlı bir yasadır çünkü mesleğine ek iş ek gelir olarak bakan arkadaşların dışında bunu hakkıyla yapıp ev geçindiren insanlar işletmelerde oluşan birçok yanlışı düzelttiriyorlardı malesef artık Allaha emanet üretim yapacaklar.

bir diğer açıdanda bu olay mesleğine saygı duymayan sorumlu yöneticiliği bir iş değil yan gelir olarak gören, 100 tl ye bile bu işi yaparak bu mesleğe saygının yitirilmesini sağlayan, hiç gitmeyerek sadece parasını alan, emekli olup buda çocuğuma harşlık olsun diyerek diplomasını kiralayan kişilerin heryere yayılmış olması ve mesleğin kötü kullanıldığının düşünülmüş olmasının bir sonucudur. ama malesef kurunun yanında yaş da yanmaktadır.

ayrıca odalar bir araya gelerek seslerini duyurmazsa (tıpkı öğretmenler gibi) hiçbir sonuçta alınmayacaktır. çıkıpta bu bizim odamızın işi diğerlerine sırt dönelim, bu bizim işimiz onlar niye varki gibi mantıksız iç çatışmalara gidilirse dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan oluveririz.nitekim oldukta...

Saygılarımla...

ESMAA 27-2010 01:10 AM

uf ya ne yapsak boş

ozgurbas.87 19-2010 12:18 AM

bir sorum olacak,yeni çıkan yasaya göre gıda teknikjerleri sorumlu yöneticilik yapamıcak ya,peki açıköğretimden lisansa tamamlasak bu durumda yapabilirmiyiz?şuda var ki açıköğretimden ya iktisat yada işletmeye tamamlanabiliyor.bu bir işe yararmı?:confused:

yaseminisaoglu 29-2010 10:41 PM

Ben gıda teknikeriyim şuan işletme 4. sınıfa geçtim ama öyle bir şey duymadım. Bu bölümü bitirince işletme diplomamız olucak, yani hem gıda hem işletme olarak iki ayrı diplomamız olucak.

gto 03-2010 03:00 PM

sorumlu yönetici arkadaşlarımız diplomalarını çok cüzi miktarlara veriyordular maalesef ve sadece para için bu işi yapıyorlardı ve işyerine bile gittikleri bile yoktu o anlamda yeni yasayı destekliyorum iyi günler

merries 17-2010 02:56 PM

arkadaşlar ben şu anda 2 yerde sorumlu yöneticilik görevini yürütüyorum.Yasa tasarının yürürlüğe grmesiyle işimiz sona ermiş mi oldu yani sözleşmelerimizi fesh edecek miyiz.* Bu durumda ne yapmamız gerekiyor?sözleşmeyi iptal etmezsek sorumluluğumuz devam edecek mi yada mağduriyete uğrar mıyız.*arkadaşlar ne olur cevap yazın.

eyican54 07-2011 08:09 AM

hımm bakanlık açıklama yaptı senin patronların düşünsün. şartlarını uygun hale getirmedikleri için ceza alırlar. artık senin hiçbir hükmün yok sende haksız kazanç elde etmiş olursun.sözleşmeyi iptal etmene gerek yok kendiliğinden iptal oldu zaten. artık patronun senin yerine mühendis bulacak malesefff.

Can_ONEL 07-2011 06:04 PM

Bu tür sorunları odaya telefon açıp sormanızı tavsiye ederim. Bir iş akdi var. Sözleşme var onu patronun tek taraflı fesh etme yetkisi sanırım yok, ederse sözleşmenin gereklerini yerine getirmelidir patronunuz. Sözleşme genelde çift taraflı anlaşarak fesh edilir. Eğer ayrılmak istemiyorsanız akdinizin sonuna kadar çalışmak istediğinizi belirtin. En iyisi odaya telefon açıp durumunuzu bildirin.


Şu anda saat : 01:06 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.3
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.0 © 2011, Crawlability, Inc.