Türkiyenin  Gıdacılar Topluluğu - Gıda -  Gıda Mühendisleri

Türkiyenin Gıdacılar Topluluğu - Gıda - Gıda Mühendisleri (http://www.gidacilar.net/)
-   Süt İşletmelerinde Sanitasyon Uygulamaları (http://www.gidacilar.net/sut-isletmelerinde-sanitasyon-uygulamalari.html)
-   -   Süt Endüstrisinde Deterjan ve Dezenfektan Kalıntıları Önemi (http://www.gidacilar.net/sut-isletmelerinde-sanitasyon-uygulamalari/sut-endustrisinde-deterjan-ve-dezenfektan-kalintilari-onemi-579.html)

Akın52 28-2008 01:00 PM

Süt Endüstrisinde Deterjan ve Dezenfektan Kalıntıları Önemi
 
ÖZET
Süt endüstrisinde her üretim periyodundan sonra mutlaka temizlik ve dezenfeksiyon işlemi yapılması zorunludur. Özellikle süt üretimde kullanılan alet ve ekipmanların son durulaması ve suyun süzülmesi işlemlerinin yetersiz yapılması durumunda deterjan ve dezenfektan kalıntılarının süt ürünlerine bulaşabilme olasılığı daha da artmaktadır. Bu olasılık da başta üretim proseslerini ve insan sağlığını etkilemektedir. Bu derlemede özellikle süt sanayinde kullanılan deterjanlar ve dezenfektan maddeler ile bunların süte ve süt ürünlerine bulaşması üzerinde durulmuştur. Ayrıca deterjan ve dezenfektanların yaratacağı teknolojik ve sağlık sorunları ile, belirleme yöntemleri anlatılmıştır.

DOKUMANI İNDİR

lives 25-2011 09:20 PM

eklediğiniz dosyayı indiremiyorum ve dosyaya ihtiyacım var.yardımcı lurmusunuz...


Şu anda saat : 03:47 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.3
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.0 © 2011, Crawlability, Inc.