Türkiyenin  Gıdacılar Topluluğu - Gıda -  Gıda Mühendisleri

Türkiyenin Gıdacılar Topluluğu - Gıda - Gıda Mühendisleri (http://www.gidacilar.net/)
-   Yardımlaşma (http://www.gidacilar.net/yardimlasma.html)
-   -   et ürünleri yardım (http://www.gidacilar.net/yardimlasma/et-urunleri-yardim-1912.html)

vassely 10-2009 11:21 PM

et ürünleri yardım
 
et entegre tesisinde staj yapıyorum..fakat naylon staj yapıyorum ve ne yazacağımı bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim...

Oktay SARI 11-2009 01:36 AM

Naylon staj nasıl yapılıyor onu anlatabilirsin. Avantajları neler. Tabi bu işin komik ve bir o kadar da üzücü tarafı. Çünkü bu tür stajların kimseye faydası olmaz.
Tesisi anlatabilirsin. Ürünlerin aşamalarını yazabilirsin. Kullanılan cizhazları anlatabilirsin. Şimdi diyeceksin ben staja gitmiyorum bunları nerden öğrneceğim. Eğer marifet gibi burda naylon staj yaptığını yazabiliyorsan staj dosyana da yazacak birşeyler bulursun. Hazır istiyorsan belki yardımcı olurlar siteden. Yarın iş hayatına atılacağın zaman naylon stajın ne kadar kötü bir şey olduğunu daha iyi anlayacaksın. Çünkü yapmış gibi görünen staj yeri ve üretimi hakkında hiç bir görsel ve yazılı bilgiye, tecrübeye sahip olamayacaksın. Ben et sektöründe çalışmam dersen başka. Sana yardımcı olamadığım için özür dilerim.
Senin nezrinde tüm sataj yapacak arkadaşlara sesleniyorum. İşin kolayına kaçmayın. Bizler halkımızı biliçlendirmeye çalışırken bu tür durumlarda asıl kendi içimizdekilerin bilinçsiz olduğunu görmek çok üzücü bir durum.

leyla 27-2009 01:44 PM

meraba bana et ürünlerinden jambon üretiminin nasıl olduğunu anlatabilirmisiniz yada sitede varsa nerede bulamıyorum da??

celberem 16-2010 08:41 PM

merhaba yardım rica edıyorum lutfen. pazartesiye kadar bulmam lazım. et ve et ürünlerinde atıkların degerlendirilmesi.. lutfen yardım edin :( her siteye baktım bulamadım :(

dilemm 16-2010 10:08 PM

ben de yardım istiyorum son bi haftam kaldı sosisde haccp uygulamam lazım hç bişey bulamıorum yardım eden de yokk :( :(

Hasan_k 11-2010 06:40 PM

Et ürünlerinde atıklar şöyle değerlendirilir.(kısaca)et tirmik yapıldıktan sonra kırıntı çıkar bu kırıntıyı kıyma olarak ve ya salam sucuk sosis gibi ürünlerde kullanırsın.kemik:kemik fabrikalarına gider ve hayvan maması olarak ve ya büyükbaş hayvan yemi olarak döner.kemikten ayrıca kemik çorbası yapılabilir.Kan:kan rendering arıtma tesislerine gönderilir orada işlenerek kan unu yemi yapılarak hayvanlara verilir.işkembe içeriği ise hayvan gübresi olarak kullanılır.işkembe de işlenerek insan tüketimine sunulur.bağırsaklardan ameliyat dikiş ipliği,sucuk dolum kılıfı ve keman yayı olarak kullanılır.kelle:insan tüketimine sunulur.ayaklar:çorbası yapılır.eğer istediklerin böyle birşeyse detaylı bilgi yazabilirim.


Şu anda saat : 03:04 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.3
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.0 © 2011, Crawlability, Inc.