Türkiyenin  Gıdacılar Topluluğu - Gıda -  Gıda Mühendisleri

Türkiyenin Gıdacılar Topluluğu - Gıda - Gıda Mühendisleri (http://www.gidacilar.net/)
-   Yardımlaşma (http://www.gidacilar.net/yardimlasma.html)
-   -   Gıda Teknikerleri Kaç Fırına Diploma Kiralayabilir (http://www.gidacilar.net/yardimlasma/gida-teknikerleri-kac-firina-diploma-kiralayabilir-875.html)

aydin_tirink 19-2008 06:47 PM

Gıda Teknikerleri Kaç Fırına Diploma Kiralayabilir
 
Gıda Teknolojisi Bölümünü Bitirdim Ve Diplomamı Firinlara Kiralamak Istiyorum.kaç Tane Fırına Diploma Kiralayabiliyorum.fırınlardan Başka Hangi Işletmelere Diplomamı Kiralayabiliyorum.
şimdiden Teşekkür Ederim Vereceğiniz Cevaplar Için

AlgaReN 19-2008 07:35 PM

Aydın kardeşim diploma kiralama işini niye hemen düşünüyorsun anlamadım.Gıda teknolojisi bölümünü bitirdim diyorsun.Neden tek bir işte çalışmayı düşünmüyorsun.Tekniker olarak bu süt sektörü olur,Et sektörü olur veya laboratuvar bölümü olur...vs gibi.hem bunların birinde işe başlarsan kendini yetiştirme durumun ortaya çıkacak.Ama yok benim kendimin zaten bir iş var ve ek olarak emeğimin karşılığında!! diplomamı kiraya vereceğim diyorsan; diplomam kiralıktır diye başkalarının yaptığı gibi ilanlar verebilirsin.:confused: Ancak diploma kiralamak için başvuracağın veya bu konuda yardım alacağın site burası değildir.Bana kalırsan kiraladığın işyerlerinden alacağın çok cüzi miktardaki ücret o işyerinin sorumluluğunu almaya ve o kişilerin kaprisini çekmeye değmeyecektir diye düşünüyorum.
Ve sorumluluk alarak diploma kiralama işine hiç bir zaman sıcak bakmadığımı belirtmek isterim.Belki bu düşüncelerime bazı arkadaşlarımız kızacaktır:mad: ancak benim fikrim budur.:cool:

Muhittin YILMAZ 19-2008 08:18 PM

Mehmet arkadaşımında dediği gibi ve hatta dahası diploma kiralamak cümlesi bile abesle iştigal etmektir.Bu soruyu kaç işletmeye sorumlu müdür olabilirim diye sorsan daha iyi olur.

Çünkü diplomalar kiralanmaz ancak diploma sana bir işletmede sorumlu müdür olabilme şansını verir.

Ama yinede Kaç işletmede sorumlu yönetici olarak çalışabilirim diye soruyorsan gıda mühendisleri 5,teknikerler 2 işletmede sorumlu yöneticilik yapabilirler...

duman_h 04-2008 09:04 PM

"kaç yerde sorumlu yöneticilik yapabilirim" cümlesinin bir an önce ağızlara yerleşmesi dileğiyle işsizlere iyi iş bulmalar...

Muhittin YILMAZ 05-2008 01:33 AM

Evet bu kiralama tabiri sanıyorum şuradan geliyor,eczacılar diplomalarını kiraya verirler bizde hep bunu duyardık.Hatta yakın çevrem gıda mühendisleri eczacılar gibi diplomalarını kiralıyorlar.5 yere kiralayabiliyorlar gibilerinden konuştuklarını duyuyorum onlara ne kadarda anlatsam eczacılar kiralıyorlar ya diye savunaya geçiyorlar hemen.Halbu ki eczacılarda kiralamıyor.Bu iş hep kiralamak tabiri ile anlatılıyor ama hadi diyelim insanlar bilmediklerinden dolayı kiralama tabirini kullanıyorlar meslektaşlarımıza ne oluyor?Bari biz bu yakışık almayan tabiri kullanmayalım değilmi?:)

inci 05-2008 01:47 AM

Gıda mühendislerinde ''sorumlu yöneticilik'',Eczacılarda ''sorumlu müdürlük''olarak geçiyor.İsmini zikretmek istemediğim diploma kiralama tabiri..:)

mirzali_35 13-2009 06:28 PM

ben turşu fabrikasında yaptım.
fırında yaptım.
yufka salonunda yaptım.
süt ve süt ürünlerinde çalıştım.
cateriğ salonunda çalıştım askeri projede.
ama şuan işsizim.:(

duygu16 19-2009 07:34 PM

Diploma kiralamak diye bir tabiri önce meslektaşlarımız olarak biz kaldıralım sonrada bu tabiri kullananları uyaralım.Sorumlu yönetici olarak gıda müh.5,gıda tek.2 yere bakabilmektedirler ama ne gıda mevzuatındakileri faliyete geçirmek mümkün nede gıdacılar odasının belirlediği ücreti almak:( nede sigortanı yatırttmak kara borsaya düşmüş durumda sorumlu yöneticilik bu anlamda illede yapmak istiyorsan diplomanı kiralamana gerek yok :) gıda işletme sahibiyle notere gidip ilk adımı atabilirsin:)

didemus 14-2009 12:06 PM

unlu mamül üretimi yapan işletmelerde sorumlu yöneticilik yapmak biz gıda teknikerleri için bir fırsat diye düşünüyorum. başkalarının dediği gibi et veya süt v.b. üretim yapan fab.da iş bulmak hiçde kolay olmadığından bu işe başvuruyoruz. bende bi kaç fırın pastane vb. işletme bulabilmek için çabalıyorum en azından. bu zmn da işsizlik hat safhadayken bi umut DİPLOMAMI KİRALARIM diye düşünen çok arkadaşım var evet ama bu o kadar da tepki verilecek bir konu değil. olaya birde şu açıdan bakmalı, insanlar geçim derdine düşmüş bir yerlerden kazanç sağlamak zorundalar, bu sitede yardım alabilmek için soru soruyorlar ve biz sadece KİRALAMAK fiiline takılıyoruz. birbirimize yardım etmemiz gerektiğine inanıyorum, tenkit etmemiz gerektiğine değil....

alanf 28-2009 02:20 PM

Sn. didemus,

Ben de arkadaşlara katılıyorum ve bence arkadaşlar "kiralamak" sözüne kızıyor, "sorumlu yöneticilik yapmaya" değil. Gıda teknikeri arkadaşımız gider fırın sahibi ile sözleşmesini imzalar, belirlenen günde gider işletmesine gerekli dzenlemleri yapar, kontroleerini yapar, işverene bilgi verir, yaılması gerkenleri anlatır yani "işini yapar" parasını alır. Artık bu geri kalmışlığa son vermek için, bu sağlıksız ürünleri ülke piyasamızdan elemek için sorumlu yöneticilik mefhumu anlamamaız ve de anlatmamız gerekir.
"güvenle tüketilen gıdalara.."

Selamlarımla
Fatma ALAN
Kimyager
Gıda İşl. SM


Şu anda saat : 05:33 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.3
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.0 © 2011, Crawlability, Inc.