Türkiyenin  Gıdacılar Topluluğu - Gıda -  Gıda Mühendisleri

Türkiyenin Gıdacılar Topluluğu - Gıda - Gıda Mühendisleri (http://www.gidacilar.net/)
-   Yardımlaşma (http://www.gidacilar.net/yardimlasma.html)
-   -   sertifikalar (http://www.gidacilar.net/yardimlasma/sertifikalar-3654.html)

CEMREEE 07-2010 07:08 AM

sertifikalar
 
ben 1.sınıf öğrencisiyim ve bize ISO9001 ile OHSAS sertifikalarını aldırdılar.. bunlar nerede işimize yarayacak ve beni meslekte diğer meslektaşlarımdan bir aım önde tutacakmı?? gıdacıları ilgilendiren sertifikalar neler?? teşekkürler:)

ozgurbas.87 07-2010 04:14 PM

eğer okul yönetmeliğinin okulun verdiği ise katılım belgesidir.bunların aşırı derecede çokta bir faydası yok.çünkü profesyonelce anlatılan öğretilen bir sertifikalar değildir.ama yarın bir gün işe girdiğinizde ve gerçekten işletme sizi değerlendircekse,sizden bir ışık görmüşşe zaten bunların kursalarına gönderiryor.bu acayip derecede bir ticaret olmuş okullarda.iyice araştırmadan almayın.özel sektörde çalışan gıda mühendislerine sorun soruşturun.bence 1 adım öne geçircek bi durum değil.bu konuda kesin bir cevabı bende bulmış değilim.alın diyen hocalarda oluyor,almayın diyenlerde.dediğim gibi eğer okulunuzdan bir hoca varcekse bu kursları kesin okula para kalcaktır bu işten,hocalarınız alın dicektir.bir gıdacıyıda en çok ilgilendiren sertifikalar ISO9001 ile iso22000 dir.

acemersever 04-2011 12:00 AM

ticaret oldugu bir gerçek.. çünkü bizim okula danışmanlık şirketinden gelen adam işletme mezunuydu.. ve sertifika vermeye ikna etmek için karşısına alıp konuştuğu kişilerin kim olduguna hangi bölüm okuduklarına bakmadan bir saati aşkın konuştu. konuşmanın sonunda bir arkadaşımızın bir sorusuyla anlayabildi ancak gıdacı oldugumuzu.. Ondan iki gün sonra o adamı bize sertifika 'satması' için getiren hocamız '' adam tüccarmış arkadaşlar kusura bakmayın'' demişti.. Haa her hoca bizimki gibi iyi niyetlide olmayabiliyor.. Dikkat!!

tugba çakır 13-2011 03:02 PM

bende hocalarımızın sözüne bakarak iş bulamama korkusundan belli bir ücrete tabi olarak ISO22000 belgesi aldım.verilen seminerler hiç verimli olmuyor çinkü belge almış olmak için alınıyor.daha sonrada unutulup gidiyor.işe girerkende bir adım falan önde olunmuyor.baktıkları bile yok belgeye.senin işverende bıraktığın pozitif enerji kendine güvenini gösterebilmen önemli.başarılar diliyorum...

eminekim 14-2011 10:25 AM

arkadaşım sırf bu sertifikalar sayesinde işe girdi. özellikle kalite kontrol sertifikası çok önemli.boş kalınan zamanlarda şirketin ıso belgesini hazırlıyosun


Şu anda saat : 03:02 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.3
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.0 © 2011, Crawlability, Inc.