Türkiyenin  Gıdacılar Topluluğu - Gıda -  Gıda Mühendisleri

Türkiyenin Gıdacılar Topluluğu - Gıda - Gıda Mühendisleri (http://www.gidacilar.net/)
-   Zeka Soruları (http://www.gidacilar.net/zeka-sorulari.html)
-   -   FBI sorusu (http://www.gidacilar.net/zeka-sorulari/fbi-sorusu-1230.html)

inci 04-2008 02:57 PM

FBI sorusu
 
Arkadaşlar bu bir dönem Amerika'da FBI sorusu imiş. Tüm sınavlardan geçtikten sonra sorulan son soru bu

İki genç kız var. Aynı evde yaşıyorlar. Kızlardan biri diğerine diyor ki: "Ben bu gece arkadaşlarımla dışarıya gideceğim, haberin olsun. Sen keyfine bak." Tamam diyor diğer kız. Gece arkadaşının dışarı çıktığını ve yatağının boş olduğunu bilen evdeki kız kendi kendine, "bu gece arkadaşımın yatağında yatayım" diyor ve gidip arkadaşının yatağına yatıyor. Derken aradan saatler geçiyor ve dışarı çıkan kız gece eve geri dönüyor ve gidip KENDİ YATAĞINA yatıyor. Uzanıyor ve öylece yatarken dışarıdan bir arabanın geçtiğini fark ediyor. Arabanın farları, kızın yattağının arkasından, pencereden yansıyarak duvardaki saate yansıyor. Kız o farların saate yansıması ardından korkuyla yatağın altına bakıyor ve evde kalan diğer arkadaşının cesedi ile karşılaşıyor.

Buradaki soru şu. Kızın neden öldüğü sorulmuyor. Eve sonradan gelen kız, kendi yatağına yatınca ve arabanın farları saate vurunca neden yatağın altına bakma ihitiyacı hissediyor?

duman_h 04-2008 03:30 PM

saate kan mı sıçramış?
:)

rblzr 19-2008 12:41 AM

ya iyi hosda cevaplari da yazarsak en azindan merakimizi gideririz FBI boyleseylerlemi insani ise aliyor korktugu icin yatagin altina saklanmak istemistir bu kadar basit:)

Muhittin YILMAZ 19-2008 11:10 AM

Bence ev arkadaşı olan kızında cinayetle bağlantısı var,çünkü eve katil nasıl girecek,böyle sessiz sedasız bir cinayet ancak ev arkadaşının sana yamuk yapmasıyla işlenebilir:):)

umituluisik 19-2008 01:54 PM

Çünkü duvarda ki saat durmuş fakat kız hala tik tak saat sesi duyuyormuş. zaten geldiğinde arkadaşını göremeyince tedirgin olmuş. Sonra tik-Tak sesinin nereden geldiğine yani yatağın altına bakınca cesedi buluvermiş mi acaba?

borademmir 10-2009 01:31 AM

Alıntı:

umituluisik´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 3502)
Çünkü duvarda ki saat durmuş fakat kız hala tik tak saat sesi duyuyormuş. zaten geldiğinde arkadaşını göremeyince tedirgin olmuş. Sonra tik-Tak sesinin nereden geldiğine yani yatağın altına bakınca cesedi buluvermiş mi acaba?

evet doğru cevap budur ama bir eksik var arkadaşının yatağının altına bakmamasının sebebi onun yatağının hiç bozulmamış olmasıdır.

KENANYILMAZ 01-2009 08:45 PM

Ne Yanı Arkadasının Saatı Tık Taklımıymıs Hıc Bır Kol Saatı Okadar Tıktak Sesı Cıkarmaz Bence Sacma Bır Soru Fbı Zaten Ne Kadar Basarısız Oldugunu Dunya Bılıyor :)

TURKCELL TUZCU TELEFONU İLETİŞİM DANISMANI

secomastik 16-2009 03:00 PM

cok basittir cevap arabanın ısıkları kızın yatagının arkasından vuruyor ve saate yansıyor ve yatagın altındaki cesede vuruyor kızda bunu görüyor...


Şu anda saat : 04:08 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.3
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.0 © 2011, Crawlability, Inc.