Türkiyenin  Gıdacılar Topluluğu - Gıda -  Gıda Mühendisleri

Türkiyenin Gıdacılar Topluluğu - Gıda - Gıda Mühendisleri (http://www.gidacilar.net/)
-   Zeka Soruları (http://www.gidacilar.net/zeka-sorulari.html)
-   -   Kağıtta Ne Yazıyor? (http://www.gidacilar.net/zeka-sorulari/kagitta-ne-yaziyor-1115.html)

Muhittin YILMAZ 06-2008 02:52 AM

Kağıtta Ne Yazıyor?
 
soru avrupada özel bir sirketin sinav elemesinde sorulan IQ sorusudur ohaa denen bir sorudur bastan söyliyim.
Bir adam yillar boyu Almanya'da bir bankada çalismis ve emekli olmasina yakin artik yurda dönmeye karar verdigi gün lan felekten bir gün çalim bari deyip bir bara gitmis..

Barda içkisini içerken karsisina çok güzel bir kadin oturmus bizimki kadina hayran kalip hemen garsonu çagirip kagida tanisabilir miyiz mesajini yazdiktan sonra garsonla kadina göndermis.

Kadin kagidi almis okumus adama imali bir bakistan sonra kagidin arkasina bir seyler yazip kagidi tekrar adama geri göndermis. Adam kagida bakmis bakmis.... hiç bir sey anlamamis yazi ne Almanca ne bildigi bir dile aitmis gitmis kagidi en yakin arkadasina
verip ya bunu bir kadin bana yazdi ben anlamadim ne yaziyor burda diye sormus arkadasi kagidi okur okumaz sakin bir daha beni arama arkadasligimi sona erdi diyip yanindan gitmis..

Adam saskin bir halde eve gidip anne babasina ya siz eskisiniz bilirsiniz burda ne yaziyor diye bu sefer onlara sormus . Anne babasi kagidi okuyunca adami evlatliktan red etmisler. Karisina göstermis karisi bosanma davasi açmis. Adam artik çildirma noktasina gelmis len demis bunu en iyi anlayan doktor olur nede olsa onlarin yazisi karisik diyip bir doktora gitmis.

Doktor kagidi okuyunca çok sakin bir sekilde izin isteyip odasina girmis aradan 1 saat 2 saat geçmis doktor yok... Bizim adam merak edip odaya girince bir bakmis ki doktor tavanda sallaniyor kendini asmis

Adam en sonunda pes etmis len bu kagit basima çok isler açti baskasininda hayatini karartmasin diye kagidi çalistigi bankanin kasasina koyup evine gitmis. O aksamda tesadüf bankaya hirsizlar girmis kasadaki bütün paralari almislar tam kaçaklari sirada hirsizlarin reisi kagidi görmüs sef kagidi okuyunca birden çabuk paralari yerine koyun demis ve bütün paralari kasaya geri koyduktan sonra çekip gitmisler.


SIMDI GELELiM SORUMUZA HALiYLE ...
BU KAGIT'TA NE YAZIYOR


IPUCU : CEVAP IÇIN YAZIYI IYI OKUYUN DERIM...


Soru gerçek olup cevabi metin içeriginde klasik ve basit bir sifreleme yöntemiyle gizlenmistir.

Alıntıdır

Gülsel ŞEN 06-2008 11:31 AM

bu kağıtta bu hikaye yazıyor ve herşey ortaya çıkıyorrr

blue-green 06-2008 05:28 PM

bence hiç kimse bayanın yazısını okuyamadı.
herkes adamın tanışabilir miyiz yazısını okudu ve arkadaşı dostluğunu bitirdi,ailesi evlatlıktan reddetti,eşi boşandı,doktor bu soruyu aşağılama olarak algıladı demek ki insanlığa faydam yok diyerek intihar etti, hırsızlar da soygun yapacağımızı biliyorlar diyerek tutuşup kaçıştılar...:)
diye düşündüm.
sorunun doğru yanıtını da çok merak ediyorum...

fredy54 14-2008 01:23 AM

hikayede adamın TÜRK olduğu belirtilmiyor. kadın da TÜRK ise kağı da bir şeyler yazdığı için adam da anlamıyor arkadaşıda ailesi de doktor da hırsızlar da. bence şaşırtmacalı bir soru bu.
yani kağıtta '' bir şeyler '' yazıyor sadece...
doğrumu hocam? :D

Muhittin YILMAZ 14-2008 02:20 AM

O aksamda tesadüf bankaya hirsizlar girmis kasadaki bütün paralari almislar tam kaçaklari sirada hirsizlarin reisi kagidi görmüs sef kagidi okuyunca birden çabuk paralari yerine koyun demis ve bütün paralari kasaya geri koyduktan sonra çekip gitmisler.Hırsızların ustalıkla paraları çalmışlar sonra kağıdı okumuslar ve paraları tekrar yerine koymuşlar ve çekip gitmişler yani bu hırsızlar yakalanmadığına göre bu hikayeyi anlatan adam bütün bu olanları nereden biliyor,hırsız girdiğini kağıdı okuduğunu o şefi,paraları geri koyduklarını yani hırsızların yanındamıymış:)

şerife 21-2009 05:37 PM

bu soru ben ilkokldaykende vardı...cevabı olmayan bi soru tavukmu yumurtadan çıkar yumurtamı tavuktan misali.....

borademmir 10-2009 01:51 AM

hırsızın yanında olmasına ne gerek var. güvenlik kamerası yokmu kardeşim. adam gibi cevabını versene kadeşim şu sorunun.

nnckr 18-2009 03:25 AM

soru avrupada özel bir sirketin sinav elemesinde sorulan IQ sorusudur ohaa denen bir sorudur bastan söyliyim.

Baştan da belirtildiği gibi soru bir eleme sorusu ve kağıda yazılarak sorulmuş. Dolayısıyla bu kağıtta ne yazıyor sorusunun doğru cevabı bu hikayenin yazdığıdır. Nitekim sözkonusu kağıt eleme sorusunun sorulduğu kağıttır, hikayede geçen ve adamın bayana verdiği kağıt değildir.

ER-AHMET 20-2009 07:03 PM

............o kağıtta herşey yazabilir ve yazılan şey %50 senaryoya uyabilir..

ayşecankurtaran 11-2009 12:32 PM

bence buraya kadar yazıyor.. dah ne olsun..muittin by evabı merak ediorum dediğim gibi burya adar yazıyor..


Şu anda saat : 02:04 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.3
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.0 © 2011, Crawlability, Inc.